Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'devn_meta' not found or invalid function name in /home/drertiae/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
علائم بیماری پارکینسون | علائم بیماری پارکینسون پیشرفته | نشانه های اصلی بیماری پارکینسون

علائم بیماری پارکینسون

پارکینسون

بیماری پارکینسون یک بیماری عصبی است و علت نامگذاری این بیماری به این نام بخاطر دانشمند دکتر جیمز پارکینسون در سال ۱۸۱۷ به او تعلق گرفت . به طور معمول این بیماری در سنین بالا بروز می کند ولی گاهی اوقات بعضی از جوانان به آن مبتلا می شوند .

علائم بیماری پارکینسون

علائم بیماری پارکینسون

علت بیماری پارکینسون چیست ؟

زمانی که سلول های ترشح کننده ماده ی انتقال دهنده عصبی به نام دوپامین از بین رود، بیماری پارکینسون اتفاق می افتد . به طور معمول ماده دوپامین ماده فعال کننده ای است تنظیم حرکات را بر عهده دارد .

استرس، آسیب های مغزی، تومورها، مصرف برخی داروها، التهاب و تورم مغز پس از آنفولانزا، عفونت یا مسمومیت با مونواکسیدکربن می تواند از علت ایجاد این بیماری به شمار آید .

بیماری پارکینسون در صورتی که در تعدادی خانواده دیده شود احتمال ایجاد این بیماری در اعضای دیگر خانواده به نسب سایر افراد بالاتر خواهد بود .

علائم بیماری پارکینسون چیست ؟

بیماری پارکینسون دارای چهار علامت اصلی است که در ادامه به آن اشاره می نماییم …

  • لرزش دست و پا
  • سفت و خشک شدن دست و پا و بدن
  • عدم تعادل
  • سرعت کند حرکات

اما سایر علائم بیماری پارکینسون عبارت است از:

اولین نشانه بیماری پارکینسون از دست دادن حس بویایی است، به مراتب در مراحل ابتدایی بیماری ارتعاشی در اندام ها ایجاد می شود که این ارتعاش ها از یک سمت بدن شروع می شود . با پیشرفت بیماری لرزش در اندام ها به ویژه دست و پا بروز می کند . خم شدن قامت، خشک شدن شانه ها و آبریزش دهان از دیگر علائم این بیماری به شمار می آید .

با مبتلا شدن به بیماری پارکینسون تغییراتی در چهره فرد ایجاد می شود و معمولا فرد چشم هایش خیره و حالت صورت ثابت باقی می ماند .

تست تشخیص بیماری پارکینسون

تشخیص بیماری پارکینسون در ابتدا مبتنی بر معاینه فیزیکی است، سپس بررسی های طبی، نورولوزیک و اسکن مغز جهت اطمینان انجام می گردد .

دکتر ابوالحسن ارتیاعی جراح و متخصص مغز و اعصاب، دیسک و ستون فقرات و همچنین ایشان با استفاده از روش های درمانی مجهز، جراحی تشنج و پارکینسون را انجام می دهند. جهت مشاوره با یکی از بهترین متخصص مغز و اعصاب با شماره ۰۹۳۷۶۸۸۸۳۶۶ تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اینستاگرام دکتر ابوالحسن ارتیاعی مراجعه نمایید .

عوامل افزایش دهنده خطر ابتلا به بیماری پارکینسون

طبق تحقیقات انجام شده تا به امروز عواملی خطر شناخته نشده است اما در مواردی احتمال تاثیر موارد نظیر ذیل را نشان می دهد که عبارت است از :

افراد مبتلا به دیابت نوع دو به نسبت سایر افراد احتمال بروز بیماری پارکینسون بیشتر خواهد بود . همچنین استفاده از حشرکش ها، مصرف چربی های اشباع نشده، کمبود آهن و …

درمان پارکینسون

پارکینسون یک بیماری پیشرونده است که سرعت پیشرفت آن به آرامی می باشد . در واقع این بیماری به دو صورت دارویی و جراحی درمان می شود . در مواردی فیزیوتراپی و کاردرمانی می تواند از پیشرفت بیماری پیشگیری نماید .

شایان ذکر است، درمان با توجه به شدت بیماری و علائم بیمار متفاوت می باشد . در صورت مشاهده هر گونه علائم بهتر است به متخصص مغز و اعصاب مراجعه نمایید تا از پیشرفت بیماری بکاهید .

کلام آخر

بیماری پارکینسون یک اختلال عصبی است که در برخی موارد با لرزش ناگهانی شروع می شود و بتدریج علائم آن افزایش می یابد .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح مغز واعصاب در تهران مراجعه نمایید .

پاسخ

رشته های عصبی

هر رشته عصبی از دستجات زیادی از سلول های عصبی درست شده‌است که بیش تر آن‌ها با ماده‌ای شبه چربی پوشیده شده‌اند. براساس شکل، موقعیت و کارکرد، تفاوت بین سلول‌های عصبی حسی، حرکتی و ارتباطی وجود دارد. هر رشته عصب از تعدادی سلول عصبی درست شده‌است.

ادامه مطلب

Call Now Button