تشنج در خواب چگونه است؟

تشنج در خواب

تشنج و صرع بیماری است می تواند تمام زندگی فرد را تحت تاثیر قرار دهد و همین امر موجب نگرانی افرادی که به این بیماری مبتلاهستند، شده است . بسیاری از افراد نگران آینده و ازدواج  خود هستند زیرا بسیاری از این افراد سابقه تشنج در خواب را داشته اند . در این مقاله قصد داریم به سوالات و نگرانی های این بیماران بپردازیم.

تشنج در خواب چگونه است؟

تشنج در خواب چگونه است؟

تشنج چیست ؟

تشنج یک بیماری است که منشا آن فعالیت های نامتعارف مغزی است که این نوع فعالیت ها با افزایش فعالیت های الکتریکی مغز ایجاد شود . معمولا فرد مبتلا به بیماری تشنج با علائم و حرکات ناخودآگاه مواجه می شود . ابتلا به بیماری تشنج دلایل مختلفی دارد و می تواند بر اثر عواملی همچون سکته مغزی و تومور مغزی باشد .

تشنج در خواب

تشنج در خواب نوع خاصی از تشنج فوکال است که به طور معمول در کودکان رخ می دهد . بین تشج و صرع یک ارتباطی وجود دارد، معمولا در زمان خواب با افزایش فعالیت های الکتریکی مغز مواجه هستیم که همین امر می تواند موجب تشنج شود .

تشنج در خواب یا تشنج رولاندیک بدین صورت است که فرد زمانی که خوابیده است به یکباره از خواب بلند می شود که این امر نشانه رخ دادن تشنج در خواب می باشد . لازم است بدانید، برخی از افراد این نوع تشنج را با بیخوابی اشتباه می گیرند .

یک فردی که به بیماری صرع و تشنج مبتلا است نباید با بی خوابی مواجه شود زیرا این امر موجب تشدید بیماری آن ها می شود، ولی افرادی که در خواب دچار تشنج می شوند با بی خوابی مواجه هستند، همین امر موجب خستگی آن ها خواهد شد .

تنها کودکان به بیماری تشنج در خواب مبتلا نمی شوند بلکه حدود یک سوم از افراد بزرگسالی که به بیماری صرع گرفتار هستند با بیماری آپنه در خواب مواجه می شوند و همین امر سبب می شود تا احتمال ابتلا به تشنج در خواب در آن ها بیشتر باشد .

دکتر ابوالحسن ارتیاعی جراح و متخصص مغز و اعصاب، دیسک و ستون فقرات و همچنین ایشان با استفاده از روش های درمانی مجهز، جراحی تشنج و پارکینسون را انجام می دهند. جهت مشاوره با یکی از بهترین متخصص مغز و اعصاب با شماره ۰۹۳۷۶۸۸۸۳۶۶ تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اینستاگرام دکتر ابوالحسن ارتیاعی مراجعه نمایید .

حقایقی درباره تشنج در خواب

افراد مبتلا به این بیماری بیشتر دچار مرگ ناگهانی می شوند و افرادی که در خواب دچار تشنج می شوند احتمال ابتلا به تشنج در روز برای آن ها بیشتر خواهد بود . بی خوابی یکی از عواملی است که می تواند موجب به دنبال تشنج در خواب برای افراد به وجود آید که این امر موجب تا فرد در طول روز با  خستگی و کسالت مواجه شود که در این مواقع می توانید با مصرف داروهای ضد تشنج مشکلات بی خوابی خود را برطرف نماید .

درمان تشنج در خواب

تشنج در خواب می تواند زندگی فرد را تحت تاثیر قرار دهد و موجب خستگی و کسالت در طول روز شود که در این زمان با مراجعه به یک متخصص مغز و اعصاب می توانبد به درمان بیماری خود بپردازید . لازم به ذکر است، در مان با توجه به نوع تشنج و شدت بیماری متفاوت می باشد .

شب ادراری در خواب کودکان را جدی بگیرید

کودکانی که دچار شب ادراری هستند می تواند نشانه دهنده ی بیماری صرع یا تشنج باشد، زیرا یکی از نشانه های این بیماری ها شب ادراری است لذا در صورتی که کودکی دچار شب ادراری است آن را جدی بگیرید و بدون اتلاف وقت به متخصص مراجعه نمایید .

کلام آخر

کودکانی که به بیماری تشنج در خواب مبتلا هستند با مشکلاتی مواجه خواهند بود با مشکلاتی نظیر: مشکلات خلقی، عاطفی، یادگیری ضعیف، بیش فعالی و کمبود توجه …

تشخیص بیماری تشنج در خواب کمی سخت است اما والدین می توانند متوجه حرکات و صداهای فرزند خود شوند لذا بهتر است به این علائم و نشانه ها دقت نمایید و سریعا به درمان بیماری کودک خود بپردازید، زیرا درمان بیماری تشنج در خواب بسیار حائز اهمیت می باشد .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح مغز واعصاب در تهران مراجعه نمایید .

پاسخ